Wszystko zaczęło się jesienią 2005 roku…

Założycielami naszego zespołu są Katarzyna i Tomasz Leśniak. Pomysł zrodził się z ich miłości do Boga, z chęci uwielbienia i modlitwy przez śpiew

To My…

Zespół SHEMA to obecnie siedemnastoosobowa grupa młodych ludzi, wokalistów i muzyków z Rzepina i okolic oraz piętnastoosobowa grupa młodszych chórzystów tworzących grupę SHEMA KIDS. W repertuarze naszego zespołu znajdują się utwory reprezentujące odmiany muzyki chrześcijańskiej: worship songs (pieśni uwielbienia) i contemporary gospel (gospel współczesny). Wykonujemy także najbardziej znane utwory polskiej muzyki chrześcijańskiej. Od 2009 roku tworzymy również własne kompozycje. Wychodzimy na różne sceny, nie tylko te kościelne. Chcemy uwielbiać Boga wszędzie tam, gdzie to możliwe, by dotrzeć do jak największego grona odbiorców.

Gospel i My…

Już na początku naszej drogi bardzo cennym doświadczeniem stało się dla nas zdobycie I miejsca podczas konkursu chórów na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Małomicach, gdzie w jury zasiadały Karen Gibson i Lea Kjeldsen. Zostaliśmy także wyróżnieni tytułem Laureata Wojewódzkich Prezentacji Zespołów Muzycznych "Wiolinowe Spotkania" w Zielonej Górze. Cenimy sobie również współpracę z Brianem Fentressem, który znacząco wpłynął na naszą działalność muzyczno - uwielbieniową. Warsztaty gospel i wspólne koncertowanie dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji i wrażeń, a entuzjazm i energia, którą Brian nas zaraził, pomogły zrozumieć sens muzyki gospel. Od 2007 roku zajmujemy się organizacją Warsztatów Gospel w województwie lubuskim. Przez pięć lat warsztaty odbywały się w Rzepinie, a w 2012 roku po raz pierwszy odbyły się w Zielonej Górze. Główną idę warsztatów jest uwielbienie Boga poprzez muzykę. Wykonywanie muzyki gospel to nie tylko wyśpiewane dźwięki, to modlitwa - i my w to wierzymy.

Shema zajmuje się także muzyczną oprawą uroczystości kościelnych takich jak: Śluby, Pierwsza Komunia Św., Bierzmowanie, Dni Młodych i Msze okazjonalne.

Opiekunowie

Bardzo ważne miejsce w naszym zespole zajmują nasi opiekunowie duchowi. Pierwszym opiekunem grupy był ksiądz Marcin Pracuk, który obecnie pełni posługę kapłańską na parafii w Słubicach. Później duchową opieką otaczał nas ksiądz Maciej Maniarski (obecnie w parafii w Kostrzynie). Ksiądz Maciej bardzo chętnie prezentował się z nami na scenie, zachwycając publiczność swoim głosem.

Na co dzień…

Siedzibą zespołu jest Miejski Dom Kultury w Rzepinie. To tam spędzamy większość wolnego czasu, aby ćwiczyć i rozwijać nasze umiejętności.

Skład zespołu

Kasia Leśniak

/Dyrygent/

Michał Biłeńczuk

/instrumenty klawiszowe,akustyk,grafik/

Jakub Gościniak

/instrumenty klawiszowe,webmaster/

Tomasz Leśniak

/gitary, manager/

Zbigniew Sikora

/gitary,wokal/

Gosia Chomicz

/perkusjonalia/

Łukasz Gronowski

/gitara basowa/

Marek Kajdrys

/perkusja/

Skład wokalny

Marika Sadowska

/sopran/

Natalia Rycerz

/sopran/

Katarzyna Szawelska

/sopran/

Monika Rycerz

/alt I/

Agnieszka Wieliczko

/alt I/

Natalia Nowaczewska

/alt I/

Natalia Czekan

/alt I/

Karolina Nastulska

/alt II/

Ewa Sadowska

/alt II/

Kondrad "MerC" Adamczyk

/rap/

SHEMA KIDS